Keď si na tesno s financiami môžeš sa cítiť zviazane. Kamoši ťa volajú von, na párty, na výlet, ale tvoja peňaženka zíva prázdnotou. V tejto situácií sa ocitlo viac ľudí, ako si dokážeš predstaviť. My ti prinášame pár inšpirácií, ako sa zabaviť za málo peňazí alebo dokonca zadarmo. 

Choď na bowling 

Bowling je zábavná hra, kde sa stretneš s kamošmi a poriadne sa vybúrite. Čas medzi jednotlivými hrami dokážeš využiť na rozhovor a voľnú zábavu. Zdá sa ti to drahé? Našťastie existujú zľavove portály, ktoré ponúkajú hru za málo peňazí. Poskladáš sa na prenájom dráhy s kamošmi a večer plný zábavy môže začať. Veľa muziky za málo peňazí.  

Usporiadaj filmový večer 

V predchádzajúcom článku sme ti priniesli pár tipov na filmy. Nemusíš chodiť do kina, kde lístok stojí nekresťanské peniaze. Usporiadaj si kino u seba v izbe. Pozvi susedov, spolužiakov, urobte si popcorn a filmový večer môže začať. Bude ťa to stáť akurát nákup popcornu a to sú všetky tvoje výdavky. Takýto večer sa dá stráviť aj s tvojou polovičkou. Zapáľ sviečky, nachystaj deky a romantika ako vyšitá sa môže začať. Nikto ťa aspoň nebude rušiť hlasným chrúmaním nachos.  

Choď do prírody 

Posledné teplé jesenné dni je škoda nevyužiť na prechádzky po parku alebo lese. Slniečko ti zahreje tvár a ty si dokonale vyčistíš myseľ. A nestojí ťa to vôbec nič. Ešte sa budeš cítiť plný energie do ďalších povinností, ktoré ťa čakajú. Ideálne popoludnie strávené v kruhu kamarátov alebo romantickou prechádzkou po šuchotajúcich listoch pod nohami. Navyše urobíš niečo aj pre svoje zdravie. Po sedení za počítačom nad projektmi si dopraješ trochu pohybu. Nadýchaš sa čerstvého vzduchu, prekrvíš organizmus a tvoj mozog dostane druhý dych. Situácia win-win. 

Choď do múzea a galérií 

Raz za čas je potrebné sa aj trochu kultúrne vyžiť. Mnohé múzea poskytujú pre študentov zľavy a ty si pozrieš skvosty za bagateľ. Niektoré galérie majú dokonca vstupy zadarmo. A tebe nič nebráni v tom, aby si sa dozvedal viac aj v tejto oblasti. Urobíš dojem na svoju polovičku a tá isto ocení, že nevyhľadávaš len bujaŕu zábavu. Budeš za intelektuála a takmer zadarmo. Čo viac si môžeš priať. 

Prihlás sa ako dobrovoľník  

Chceš sa dostať na koncert alebo vysnívanú párty, ale rozpočet ťa nepustí? Prihlás sa na akciu ako dobrovoľník. A možno dostaneš ešte aj zaplatené. Uvidíš svojho obľúbeného interpreta, užiješ si večer plný skvelej hudby a neminieš nato ani cent zo svojich ťažko zarobených peňazí. V mnohých prípadoch dostaneš zadarmo aj občerstvenie a tak budeš spokojný po všetkých stránkach.  

Dúfame, že sme ťa inšpirovali a ty sa dokážeš zabaviť aj keď tvoj rozpočet vyzerá biedne.  

Zdroj: student-life.co

PantaRhei.sk tipy pod stromcek