Dary, dekorácie, prechádzky naprieč vianočnými trhmi… Toto šetko je súčasťou slávnostnej previanočnej zábavy, no priamo úmerne stúpajú výdavky späté s týmito pôžitkami. Preto ti prinášame vianočný špeciál tých najlepších tipov, ako ušetriť počas Vianoc.

Urob si vianočný rozpočet

Ak na Vianoce potrebuješ nejaké peniaze navyše, odopri si „luxus“, ktorý si bežne dopraješ. Pokús sa spýtať nadriadeného, či by ti nemohol dať prácu navyše, prípadne, ak si šikovný, rýchlo si nájdi nejakú brigádu.

Aké sú tvoje priority?

Zober pero a papier a začni premýšľať o tom, čo bude pre teba počas týchto Vianoc prioritou číslo jeden. Je smutnou skutočnosťou, že nebudeš môcť kúpiť vysnívaný darček pre všetkých a zrejme ti tvoj rozpočet nedovolí ísť na všetky vianočné party, na ktoré si pozvaný. V momente, ako si uvedomíš tento fakt, začneš pracovať na tom, aby si to dosiahol. Ak nie všetko, tak minimálne väčšinu.

Vyhni sa „vianočným zľavám“

S vianočnou atmosférou, ktorá prichádza do každého obchodu, môže byť lákavé nasať „špeciálne ponuky“, ktoré zvyčajne nie sú počas roka k dispozícii. Mohlo by to vyzerať tak, že obchodníci šíria slávnostnú náladu, ale smutnou pravdou je, že ti bránia ušetriť euro navyše.

Vyrob vlastné darčeky

Aj keď nie si požehnaný tvorivým duchom, nič ti nebráni v tom, aby si sa realizoval a vyrobil niekoľko jednoduchých výtvorov. A čo je na tom to najlepšie? Nestojí ťa to takmer nič.

Získaj cashback za vianočné nákupy

Toto nie je len tip na šetrenie peňazí počas Vianoc, ale ruku na srdce – pravdepodobne budeš viac nakupovať počas Vianoc, než počas bežných dní.

Keď nakupuješ prostredníctvom webových stránok s možnosťou cashbacku, vrátia ti určité percento z celkových výdavkov. To v podstate predstavuje zľavu z produktu. Všetko, čo musíš urobiť, je uistiť sa, že si navštívil stránku s možnosťou vrátenia peňazí a nákup sa podarilo zrealizovať.

Využívaj vernostné karty

Tento tip naozaj funguje, ale iba ak si vernostné body zberal pár mesiacov pred celým týmto vianočným ošiaľom.

Veľa supermarketov prevádzkuje systémy sporenia, vďaka ktorým ušetríš peniaze, ktoré môžeš minúť v konkrétnom obchode a na konci roka ti prinesú malý bonus až do výšky 6%. Aj táto možnosť môže byť skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze na vianočných nákupoch.

Zdroj: savethestudent.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek