V živote to častokrát býva úplne inak, než očakávame. Niekedy lepšie, no niekedy aj horšie. My sa dnes spoločne pozrieme na to, aké majú študenti očakávania pred nástupom na univerzitu a aká je skutočná realita. Spoznávaš sa v tom aj vy?

Čas

Množstvo ľudí si myslí, že keď sa dostanú na univerzitu, budú mať dostatok času na svoje záľuby, priateľov a iné veci. Realita je však úplne iná a už po prvých dňoch zistíš, že toho času nemáš až tak veľa. Treba chodiť predsa do školy na cvičenia a prednášky. Tie niekedy prebiehajú aj vo večerných hodinách a keď sa dostaneš konečne na internát, častokrát už nie si schopný urobiť vôbec nič. Ak si do toho nájdeš ešte prax, či brigádu, tak sa ti bude zdať, že nemáš už vôbec žiadny čas.

Internát

Pre mnohých študentov, znamená nástup na univerzitu aj život na internáte. Očakávania študentov však nie sú vôbec pozitívne a skôr sú pripravení na to najhoršie. Malé izby, tenké steny, rušenie nočného kľudu, či dokonca pleseň v kúpeľni. Aj takto si študenti predstavujú život na internáte, no vôbec to tak nemusí byť. Veľa internátov na Slovensku i v Čechách je zrekonštruovaných a život na nich vo veľkej miere ovplyvníš ty sám. Dones si na internátnu izbu kus domova. To môže byť v podobe niekoľkých fotiek alebo obľúbeného vankúša. Hneď sa budeš cítiť lepšie.

Spolužiaci

Keď nastupuješ na univerzitu, tak si zvedavý aj na svojich spolužiakov, či spolubývajúcich. Možno čakáš, že každý z nich bude zahľadený do seba a sústrediť sa len na štúdium. Opak je pravdou. Už po niekoľkých dní na univerzite zistíš, že všetci sú veľmi priateľskí a nie je vôbec ťažké nájsť si nových priateľov.

Zdroj: collegemagazine.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek