Niekedy sa stane, že film, vo svete inak mimoriadne populárny, s pár miliónmi na konte, emóciami Slovákov vôbec nepohne. To isté sa stalo aj v prípade piatich filmov, ktoré rozoberieme nižšie. Na medzinárodných recenzných portáloch si vyslúžili úsmevné hodnotenie, na Slovensku nebodovali. Je to povahou Slovákov, alebo len máme vyšší zmysel pre detail a kvalitu?

Arctic

Možno je hlúpe spomínať zimu, keď by sme mali byť radi, že ju máme konečne za sebou, ale nedá nám nepopísať dva filmové počiny v hlavnej úlohe s Mads Mikkelsenom. Dokumentárny film Arctic nádejného, alternatívneho režiséra Joa Penna síce nezožal celosvetový úspech a na Slovensku sa ani nepremietal, kladné hodnotenia však hovoria v jeho prospech. Príbeh mapuje rozličné udalosti tragických stroskotaní v zamrznutej divočine, pričom si nekladie servítky pred ústa.

Polar

Podobný názov prischol filmu sledujúcemu príbeh nájomného vraha, opäť v hlavnej úlohe s Madsom Mikkelsenom. Ten si po našetrení dostatku peňazí rozhodne užívať si život, lenže náhoda ho zavedie do ľadového prostredia, kde je potrebné vykonať istú neodkladnú službu. Nájomný vrah vôbec netuší, do čoho sa púšťa…

Šprtky to chcú tiež

Svojej nízkej popularite v našich končinách film vďačí hlavne svojmu nevábnemu názvu, ktorý však v pôvodnom znení odkazuje na život mladých dievčat, ktoré sa od ostatných v ročníku odlišujú svojím zápalom pre poznanie a radi sa učia. Film je debutovým dielom mladej režisérky Olivie Wilde. Tú môžeme poznať z hereckých vôd. Dôvod, pre ktorý presedlala na réžiu, si zatiaľ necháva pre seba.

Blíženec

Blíženec, v hlavnej úlohe so slávnym hercom tmavej pleti, Willom Smithom, sa na prekvapenie tvorcov aj Smithových fanúšikov v priečkach obľúbenosti závratne prepadol. Nepomohlo mu ani využitie revolučnej technológie, ktorou si chcel film vytvoriť v dravom kinematickom priestore zaslúžené miesto. Ide o deaging technológiu. Vďaka jej použitiu si Will Smith zahral zároveň aj so svojím mladším ja.

Mŕtvi neumierajú

Nekonvenčný snímok ponúka triezvy pohľad na problematiku oživených mŕtvol, voči ktorým sú už mnohí diváci skeptickí, ba priam otupení a ich používanie vo filmoch je skôr na škodu veci. Hlavné duo sa skladá z Billa Murraya a Adama Drivera. Napriek tomu, že je samotná téma filmu viac menej hororová, je to výborná komédia.

PantaRhei.sk tipy pod stromcek