Marec ako mesiac knihy je síce za nami, karanténa však poskytuje málo zábavy a povyrazenia, aby si si nemohol/a pohodlne sadnúť do kresla, uvariť si horúci čaj a zažrať sa do knihy. Staršie ročníky, no aj čoraz viac mladých, nám dajú určite za pravdu, že na svete je len málo spôsobov na celkové uvoľnenie efektívnejších než dobrá kniha. Nedaj sa neustále rušiť televíziou a mobilom, nemusíš sa báť, že ti uniknú aktuality o súčasnej svetovej situácii, budú ich totiž ešte aspoň miliónkrát opakovať, a radšej nechaj tvoju myseľ lietať vo svete fantázie.

Vrkoč od Laetitie Colombani

Úspešná herečka, scenáristka a v neposlednom rade režisérka sa rozhodla rozšíriť svoje portfólio novým knižným titulom. Ženská autorka napísala dojímavý a mimoriadne silný príbeh Vrkoč a hoci sa jedná o spisovateľkin debut, kniha je písaná pútavým a dobre čitateľným spôsobom. Príbeh sa točí okolo troch žien z rozdielnych pomerov, rozdielnych zemí a s rozdielnymi problémami. Nikdy sa nestretli a ani o vzájomnej existencii nevedia. Putom, čo ich spája, je túžba po slobode.

Spev o Achillovi od Madeline Millerovej

Autorka knihy roka 2018, románu z prostredia gréckej mytológie s názvom Kirké, má na konte už jeden veľmi podobný projekt, ktorý sa však, žiaľ, nedočkal tak ohromnej publicity, čo je na jednej strane dobré, pretože kniha nestratila intímny nádych, no zároveň ju to odrezalo od potenciálnych čitateľov. Osobité stvárnenie Trójskej vojny v knihe Spev o Achillovi získalo v roku 2012 cenu Orange Prize a počas tohtoročnej karantény sa uchádza aj o tvoju priazeň.

Naslepo od Josha Malermana

O hororovom filme Bird Box si možno počul/a, no sme si istí, že o knihe Naslepo počuješ po prvý krát. Pritom práve americký spevák a spisovateľ Josh Malerman prišiel s ideou nehostinného sveta, v ktorom sa každý pohľad trestá smrťou, a previedol ho na stránky knihy Naslepo.

Tak teraz odlož všetko nabok a vychutna si chvíľu len pre seba s dobrou knihou v ruke.

Zdroj: čitateľský klub redakcie

PantaRhei.sk tipy pod stromcek