Žiješ na internáte mimo dosahu rodičov. Nemusíš sa triasť, či sa nezobudia keď sa o druhej v noci plížiš domov z párty. Život na internáte ti dáva pocit slobody a voľnosti. Keď sa udomácniš, tak dostaneš skvelý nápad zorganizovať párty. Že si ešte nikdy nič neorganizoval? Nemaj strach. Drž sa týchto bodov a tvoja párty sa stane legendárnou. 

  1. Nájdi si perfektnú tému 

Či už to budú párty v štýle 90. rokov, legendárnych 80. rokov, alebo zvolíš filmovú tematiku v kostýmoch. Cieľom je odlíšiť sa od ostatných internátnych párty. Každý vie usporiadať párty len tak na izbe alebo chodbe. Neoriginalne párty organizujú tvoji spolubývajúci z intráku každý deň. Ale na tie všetci zabudnú hneď na druhý deň ráno. A nie je to spôsobené len miešanými drinkami. Preto ty si to poriadne premysli, vymysli vtipné detaily a uvidíš ľudia sa pohrnú z celého okolia. A o tvojej párty budú rozprávať ešte dlhé týždne.  

2. Prepracuj playlist 

Hudba dokáže navodiť atmosféru, rozvibrovať zábavy chtivých ľudí a tvoja párty potrvá až do rána. Playlist aspoň z časti prispôsob téme. Nemusí celý večer hrať výber toho najlepšieho z 90 rokov, ale na začiatok je to určite výborná voľba. Postupne s uvoľnujúcou sa atmosférou prispôsobuj tomu aj hudbu. Nájdi playlisty, ktoré obsahujú hudbu na ktorú môžu ľudia tancovať. Na Spotify ich je požehnane. Spoj sa aj so skupinou priateľov, ktorých plánuješ pozvať a vypočuj si aj ich názor. Dovoľ im aj počas párty, aby si pustili svoj obľúbený song. Tak sa postaráš aj o široké spektrum hudobných štýlov, ktorými oslovíš viac ľudí. Nie je nič horšie, ako keď hostiteľ si púšťa hudbu iba podľa svojho gusta.  

3. Pozvi susedov 

Nechceš aby ti urazení susedia pokazili párty tým, že ťa nahlásia poriadkovej službe. Preto ich zdvorilo pozvi. Dokážeš si upevniť vzťahy a nadviažeš nové kontakty. Úprimne povedané nie je nič horšie, ako urazený sused. Aj keď sa nepoznáte a nemáte otvorené vzťahy pri pozývaní ich nikdy neobchádzaj. Možno z toho vzniknú nezabudnuteľné kamarátstva, ktoré potrvajú celý život. 

4. Nepozývaj otravných kamošov 

Každý z nás má kamaráta, ktorý sa nevie uvoľniť a nikdy nič zle neurobil. Je fajn mať raz za čas kamaráta, ktorý ťa dokáže udržať na uzde. Ale ak organizuješ párty chceš si ju aj užiť. Nemusíš mať za chrbtom človeka, ktorý sa ťa drží ako kliešť a dáva ti milión nezmyselných otázok. Pokazí to náladu tebe a vieš to preniesť aj na svojich hostí. Ak ich už musíš pozvať, lebo jeden z nich ti ochotne dáva odpisovať tak sa od nich drž čo najďalej. Na úvod ich predstav a už nech sa začlenia do spoločnosti svojpomocne. A ty sa sústreď na seba a užívaj si párty najlepšie ako vieš. 

5. Daj si záležať na dekoráciách 

Je zrejmé, že tvoja párty nebude vyblýskaná a vysvietená ako najväčší klub v tvojom meste. Ale malými dekoráciami na tebou zvolenú tému potrhneš atmosféru. Zvoľ dekorácie, ktoré presne vystihnú tebou vybranú tému večierka. Ak ide o 90 roky nesmie chýbať disko guľa, ktorá navodí nezabudnuteľnú atmosféru. Dôležité sú aj svetlá. Kľudne zhasni a nechaj vyniknúť svetelným dekoráciám, ktoré si si prichystal. Osvetlenie bude blikať v rytme hudby. To dodá tvojej párty iný nádych a ľudia sa budú vrtieť na tvoj vymakaný playlist. Blikajúce svetlá dokážu prilákať aj ďalších ľudí, ktorí pôjdu iba okolo. Vzniknú nové kamarátstva a ty sa staneš legendárnym párty guru.  

Prajeme veľa zábavy na tvojej legendárnej párty. Ale pamätaj všetko s rozumom, aby si sa na druhý deň nemusel hanbiť ? 

Zdroj: collegemagazine.com 

PantaRhei.sk tipy pod stromcek