Myslíš si, že zarobiť si a súčasne študovať sa rovná misii, ktorá je predurčená na neúspech? Omyl! A teraz sa na vlastné oči presvedčíš, že aj keď si študent, môžeš si nažívať ako kráľ.

1.Máš rád istotu? Nájdi si part-time job

Práca na čiastočný úväzok je zvyčajne prvým nápadom, ktorý skrsne v hlave nejedného študenta. Avšak, ako si nájsť tú správnu brigádu? To je zvyčajne tou najzložitejšou otázkou a samozrejme, najzložitejšou činnosťou, ktorú musíš realizovať. Ale vždy sa nájdu riešenia.

A my pre teba máme jasné riešenia:

• začni sa pýtať kamarátov, rodiny, známych – nikdy nevieš, kto z nich má známeho na správnych miestach,
  • poobzeraj sa po inzercii v meste alebo v škole,
  • určite využívaš internet! Vypni sociálne siete a začni pátrať po brigáde, ktorá ulahodí tvojmu oku,
  • nenašiel si nič? Zaves na internet vlastnú ponuku a záujemcovia sa čochvíľa začnú hlásiť,
  • máš talent alebo prednosť, ktorá ťa odlišuje od ostatných? Využi ju vo svoj prospech!

2. Túžiš po pasívnom príjme? Nasledujúce riadky patria len a len TEBE!

Kto by predsa nesníval o tom, že bude zarábať aj počas toho, ako spí? Určite každý. A ten, kto tvrdí, že nie, zrejme klame. Ak chceš svoje sny pretaviť do reality, máme pre teba jednoduché riešenie – založ si webovú stránku.

Spustenie stránky s Bluehost nestojí skoro nič a jej založenie ti zaberie menej než 20 minút. Do celého procesu stačí zapojiť sociálne siete a prilákať tak prvých návštevníkov. Existuje mnoho spôsobov, ako speňažiť svoj web. Stačí siahnuť po správnych metódach a pôjde to ako po masle.

3. Staň sa freelancerom

Freelancer je osoba, ktorá pracuje na voľnej nohe. A to, že ide o skutočne atraktívne „zamestnanie“, je viac než isté. Mnoho mladých ľudí chcú byť sami sebe pánom a odlúčiť sa od zaužívaných pracovných rituálov, nemať nadriadeného a pracovať z akéhokoľvek miesta na zemi.

To znamená, že ak máš v malíčku grafický dizajn, miluješ copywriting, prípadne si zručný IT-čkár (alebo máš iný talent) si na túto pozíciu varený-pečený. Nestrácaj ani minútu a zmeň svoj život od úplných základov.

4. Si umelecká duša? Máme tu niečo aj pre teba

Zameriame sa napríklad na fotografiu. Vieš dokonalo vystihnúť moment a vyhotoviť záber, ktorý osloví masy? Ak si odpovedal kladne, začni predávať fotografie. Skvelou štartovacou čiarou v naplnení tvojho sna môže byť portál Adobe Stock.

A ver či nie, svoje hobby môžeš premeniť na výhodný biznis.

5. Predávaj svoje znalosti

Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Stať sa učiteľom nebolo nikdy jednoduchšie. Ak ovládaš jazyk a máš čo ponúknuť, môžeš predávať svoje služby globálne. A my ti garantujeme, že peniaze sa budú len tak sypať.

Portál Udemy návštevníkom povoľuje vytvoriť si odborný kurz prakticky na čokoľvek. A ak sa ti začnú hlásiť prví záujemcovia o tvoje doučovanie, máš postarané o príjem.

Samozrejme, spôsobov, ako si privyrobiť, je mnoho. Za zmienku stoja aj TIETO metódy:

Mystery shopping

Cashback z online nákupov

Affiliate marketing

Zapájanie sa do online prieskumov

Ktorý z týchto nápadov sa ti najviac pozdáva? Pevne veríme, že nie jeden, ale rovno všetky spôsoby privyrábania ťa dostatočne zaujali. Už len si vybrať ten správny.

Zdroj: savethestudent.org