Jedna z vecí, ktorá zvykne študentov trápiť, je to, že nemajú dostatok času. Treba predsa chodiť do školy, pripravovať sa na cvičenia, byť s priateľom/priateľkou, chodiť na brigádu a mnoho iných vecí. Ako na toto všetko nájsť čas a pritom ho ešte ušetriť? V tomto článku sa spoločne pozrieme na niekoľko rád, ako si správne zorganizovať čas a stihnúť všetko potrebné.


1. Naplánuj si čas. Používaj iba jeden kalendár pre všetky svoje osobné, študijné a pracovné aktivity. Dôkladne si poznač všetky svoje dôležité termíny a skúšky. Budeš to mať na jednom mieste a nemôže sa stať, že by si na niečo zabudol.


2. Okrem toho, že si do kalendára poznačíš danú aktivitu, napíš si k nej aj to, koľko času pri nej stráviš..


3. Nechaj si medzi danými aktivitami nejaký voľný čas. Veci niekedy nejdú úplne podľa plánu a ty musíš byť v takej chvíli flexibilný a vedieť sa prispôsobiť. Stať sa môže čokoľvek nepredvídateľné. Stretnutie sa natiahne, vlak mešká, je potrebné akútne navštíviť lekára,  atď.

4. Každý večer si vyhraď nejaký čas na plánovanie nasledujúceho dňa. Zapíšte si, čo všetko chceš daný deň stihnúť a urob si akýsi to do list. Na ďalší deň si zas budeš môcť skontrolovať, či sa ti podarilo splniť všetko, čo si si naplánoval.. Namiesto facebooku tak venuj polhodinu večer plánovania a uvidíš, že to má zmysel.


5. Zobuď sa o pol hodiny skôr. Znie to tak jednoducho a možno si hovoríš, čo tým dokážem zmeniť? Má to veľký význam, lebo týždenne tak dokážeš získať až 3,5 hodiny navyše a pokiaľ je pre teba dobrá každá voľná minúta, takýto bonus určite uvítaš.

6. Stanov si malé dosiahnuteľné ciele každý deň alebo každý týždeň. A po ich dokončení sa odmeň nejakým osobným časom. Nejde predsa iba o prácu a štúdium, ale aj o teba a študentské časy si treba užiť, lebo opakovať sa už nebudú.

Zdroj: studybreaks.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek