Na Slovensku zanedlho poriadne prituhne a nadíde najvyšší čas vytiahnuť zo skríň teplé bundy. Ak sa však pred svetom chcete prezentovať v tom lepšom svetle, zabudnite na starú bundu po staršom bratovi a vybehnite si do jedného z módnych obchodov kúpiť nové oblečenie. Nakupovať môžete aj cez internet. Nájdete si krásny kúsok, zaplatíte a o viac sa nestaráte, kuriér vám vašu zásielku prinesie priamo pred dvere. Nebudete cestou do obchodu riskovať, že náhodou prechladnete. 

Popustite uzdu farbám

Dievčatá, slečny, ženy. Časy sa menia. Ten čierny overal s hrubým šálom môžete nechať v skrini. Uliciam túto zimu vládnu pestrofarebné kúsky. Nehanbite sa za svoj názor, ukážte ľuďom, akú farbu máte najradšej a dokážte im, že sa nebojíte dať si ju na seba. Zozžiarite deň nie len sebe, ale aj stovkám okoloidúcim. Navyše sú farebné, páperové, akoby nadýchané a ako vankúšik teplé bundy cool. Nosia ich hviezdy silného kalibru. Nie len, že vás celou cestou zo školy až domov príjemne zahrejú, ale vyzerajú výnimočne. Zladiť ich možno z rozličnými ďalšími kúskami, k slovu sa dostávajú farebné barety, štrikované čiapky či vzorované šatky. Dostať možno aj bundy, ktoré skôr než jednoliatosťou zaujmú svojím unikátnym, do očí bijúcim dizajnom. Sú to páperové bundy vyhotovené vo farbe pripomínajúcej benzín, ktoré sa z každého uhla javia iným svetlom. Magické!

Semišové topánky a huňaté svetre

Semišové topánky sú túto sezónu na predaj úplne všade. Najprv si rozmysli, kedy ich však budeš nosiť. Látka citlivá na zašpinenie nie je práve vhodná do daždivého počasia či bratislavskej zimy, ktorá je charakteristická svojím blatistým snehom. Aby vynikli, musia byť dokonale čisté. Podobne ako tvoj huňatý, poriadne teplý svetrík, ktorý si si šetrila v šatníku celé leto, vyčkávajúc na prvý zimný deň, aby si ním vytrela zrak všetkým v uliciach. Mysli na to, že teplý sveter sa hodí len do studeného počasia, preto ho využi, kým je čas. Keď sa oteplí, stane sa z neho prežitok. Nasledujúcu sezónu ti už môže byť ukradnutý, na trhu sa objavia nové, modernejšie kúsky.

Kožušinám, zdá sa, neodzvonilo

Napriek tomu, že boli výrobky zo zvieracích kožušín dlho na pretrase a dnes panuje presvedčenie, že nosiť takéto módne kúsky je nehumánne, hitom tohtoročnej zimy sú kabáty z falošnej kožušiny, ktorá na prvý pohľad nabáda k myšlienke, či predsa len nejaká líška nezatriasla krpcami. Nie, nezatriasla. Kabáty z kožušiny sú z umelo vyrobených materiálov a žiadne zviera pri ich výrobe netrpelo. Čo však kabáty strácajú na prirodzenosti, dobiehajú svojím elegantným dizajnom. Outfit, v ktorom hlavnú rolu hrá huňatý kožušinový kabát, si vystačí s málom. Minimalistický look je tento rok šik. Presne naopak ako pri páperových bundách, kožušinové kabáty vyniknú najlepšie v zemitých farbách.

Zdroj: studentmagazine.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek