Aktuálny svetový ošiaľ spôsobený vírusom COVID-19 má aj svetlé stránky. Milióny ľudí po celom svete dostali vďaka zákazu vychádzať príležitosť po prvý raz navštíviť prestížne svetové galérie a múzeá. Vyše 500 múzeí a galérií z celého sveta sa s prispením pomoci Google Maps a Fast Company rozhodlo sprístupniť svoje zbierky širokej verejnosti virtuálnou cestou. Je to finančne nenáročné a prehliadku môžeš vykonať z pohodlia domova bez toho, aby si ohrozoval svoje zdravie. Krok vpred, čo povieš?

Guggenheimovo múzeum moderného umenia

Jedným z múzeí, respektíve galérií, ktoré ponúkli svoje bohatstvo verejnosti a zdarma, je Guggenheim Museum v New Yorku. Teraz si si určite vydýchol. Možno o tomto múzeu počuješ prvý raz, no predstava, že by si sa kvôli jeho návšteve mal presunúť cez polovicu planéty je napriek tomu trochu skľúčujúca. Vďaka virtuálnej prehliadke získaš prehľad o trendoch v umení a dostaneš príležitosť prehliadnuť si majstrovské diela popredných moderných umelcov. Tu a teraz.

Pergamon Múzeum

Prejsť toto berlínske múzeum na jeden raz je aj pre zdravého a fyzicky zdatného človeka výzvou. V jeho uličkách pozlátených starovekými artefaktami a historickými relikviami sa dajú stráviť hodiny. Buď vďačný za to, že sa Pergamon Múzeum rozhodlo prispieť k činnosti ostatných múzeí a uvoľňuje svoju výstavu zdarma pre každého. Počas online prehliadky sa navyše nemusíš neostále ohliadať na čas. Do priestorov múzea sa môžeš vracať dovtedy, dokým ho celé neprelúskaš.

Musée d’Orsay

Mesto Paríž pozýva milovníkov kultúry a umenia na návštevu jedného z najospevovanejších múzeí umenia na svete. Musée d’Orsay nachádzajúce sa v budove bývalej pôvodnej parížskej železničnej stanice na pobreží Seiny sa už nedočkavo teší na tvoju návštevu. Vychutnaj si dlhý a ikým nerušený pohľad na veľdiela dávno mŕtvych velikánov umenia. Precíť obrazy van Gogha či Moneta z bezprostrednej blízkosti.

British Museum v Londýne

Ale, ale, ale. Anglicko nemôže zostať Francúzsku nič dlžné. Čo to znamená pre teba? Návšteva British Múzea v Londýne kedykoľvek a zadarmo. Bez tlačeníc a čakania na lístky. Virtuálna výstava prezentovaná formou časovej osi ťa vyzýva na cestu do histórie. Sám si zvolíš, ktoré obdobie ťa najviac nadchýna. Zbierka pozostáva z exponátov z celého sveta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdroj: travelandleisure.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek