Každý správny milovník snowboardingu pozná zopár trikov, no väčšine z vás sa ani nesnívalo o takých bláznovstvách, aké uvidíte na nasledujúcich videách. Tieto triky rozhodne neskúšajte  na vlastnú päsť, keď tak trénujte v nízkej rýchlosti a mäkkom snehu, aby ste predišli zraneniam. Nezabudnite si vziať pevnú helmu a výstuž na chrbát, tzv. korytnačku.

Triky pre začiatočníkov

Tieto triky musí poznať každý snowboardista. S nimi je jazda zábavnejšia. Získate si vďaka nim rešpekt ostatných snowboardistov v okolí, ktorí môžu byť vašimi potenciálnymi priateľmi. Trik zvaný Ollie je základný výskok, pričom sa odrážate zadnou nohou a prednú tlačíte vpred. Na tréning rovnováhy je vhodný trik Switch. Ide o to, že jazdíte opačnou nohou vpredu ako zvyčajne. Môže to vyzerať jednoducho, ale pokúste sa urobiť pár oblúčikov a raz dva skončíte na zadku. Keď precízne zvládnete Switch, môžete pokračovať na ďalšie triky. Nevynechávajte tento krok, bez rovnováhy žiaden z ďalších trikov nezvládnete. Nollie je podobný ako Ollie, rozdiel je v tom, že sa odrážate prednou nohou. Revert je trik, pri ktorom sa vám tréning Switch náramne zíde. Pri Revert meníte ťažisko tela a robíte Switch za jazdy, bez skoku. Rewind je niečo podobné, ale vo vzduchu. Pri vyššom skoku môžete chytiť dosku. Toto sa nazýva Grab.

Skoky

Aby ste dokázali skákať bez toho, že by ste padli na nos, musíte mať osvojené všetky základné triky spomenuté vyššie. Bez nich sa do ďalšieho trénovania nepúšťajte. Jedným z najznámejších trikov (tiež pomerne jednoduchý), ktoré sa robia počas letu vzduchom, je Indy Air. Zadnou rukou chytíte prednú hranu dosky v mieste medzi oboma viazaniami. Ak to spravíte prednou rukou, nazýva sa to Mute Air. Nose Grab je situácia, keď chytíte prednú špičku dosky. Keď ju pri skoku vysuniete, takže budete mať prakticky zadok aj väčšinu tela mimo dosky, ide o Nose Poke. Tail Grab je presne opačný trik ako Nose Grab. Chytáte pri ňom zadok dosky. Nasledujúce dva triky sú o niečo komplikovanejšie. Skúšať by ste ich mali len vo vyššej rýchlosti pri vysokom skoku. Method Air je trik, pri ktorom predná ruka chytá zadnú hranu dosky a dvíha sklznicu smerom nahor. Rocket Air na druhú stranu pripomína raketu, pretože doska je obrátená kolmo nahor. Prednou rukou pritom zvierate prednú hranu dosky a zadnú nohu prepínate, aby sa snowboard dostal do zvislej polohy.

Slidy

Základnou verziou Slidu je Grind, teda kĺzanie po pevnom objekte. O Slide ide až vtedy, keď sa počas triku mení trajektória dosky. Boardslide je typický tým, že po prekážke jazdíte stredom dosky. Tento trik je v zásade jednoduchý. Nose a Tail Slide už sú komplikovanejšie. Kĺžete sa po prekážke buď na špičke alebo na konci dosky.

Zdroj: youtube.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek