Moment, kedy rozprestrieš krídla a odídeš do vzdialeného mesta alebo do cudziny študovať výšku, je tou najlepšou školou života. Naučíš sa byť samostatným a nezávislým. Aj keď ti spočiatku budú chýbať stredoškolské časy, zvykneš si. A zvykať by si si mal aj na nasledujúce rady, ktoré ti výrazne dopomôžu k tomu, aby si na univerzitnú pôdu spomínal s úsmevom na perách.

Využite online kurzy, ktoré ti univerzita núka

Mnoho univerzít ponúka krátke online kurzy pre študentov, ktorí si chcú rozšíriť svoje zručnosti a vedomosti. Niektoré univerzity ponúkajú certifikát digitálnych zručností, ktorý ťa naučí veľa vecí o programoch Excel, Outlook, Word…

Všetky tieto kurzy sú bezplatné a online. Môžeš ich robiť kdekoľvek a kedykoľvek. Dokonca aj o 3. hodine ráno (ak ťa trápi nespavosť).

Ani v lete nezabúdaj na vzdelávanie

Jasné, jasné, leto by malo byť obdobím, keď vyhodíš notebook, papiere a knihy do ovzdušia a uháňaš sa za dobrodružstvom. Leto však neznamená, že musíš na školu úplne zanevrieť.

Nešiel alebo nejde ti v škole nejaký predmet? Dokonca si započul, že ho budeš mať aj vo vyšších ročníkoch? Skús sa aspoň na chvíľu venovať svojim slabinám a zlepšiť sa. Prekonaj strach a urob to. Študuj danú vec hoci aj 15 minút denne, no intenzívne. Vraví sa, že zvyk je železná košeľa.

Vedz, že vstup do nového semestra budeš znášať oveľa lepšie.

Si si vedomý svojej študentskej pôžičky?

Aj ty patríš do skupiny študentov, ktorí si neuvedomujú, že študentská pôžička je dlhom a  musíš ju po ukončení štúdia splácať.

Nedávny výskum odhalil, že viac ako polovica 18 až 35-ročných „študentov“, ktorí si vzali študentskú pôžičku, ju nepovažuje za dlh.

Tento fakt je skutočne desivý, pretože študenti si to uvedomia neskoro a pôžičku začnú vnímať ako dlh až vtedy, ak žiadajú o hypotéku. Preto maj na pamäti, že si musíš urobiť vlastný prieskum a zistiť sumu, ktorú si povinný zaplatiť, aby si zbytočne nedostal poriadny šok.

Využi študentské zľavy

Ach, zlaté študentské časy a to množstvo zliav, ktoré na vysokoškoláka striehnu z každého rohu. Mnoho univerzít poskytuje malú brožúrku so zľavami, vďaka ktorým si môžeš nakúpiť jedlo, oblečenie, zájsť do kina alebo do divadla a za veľmi výhodné sumičky.

Študentské brožúrky so zľavami ti pomôžu ušetriť nejedno euro. ALE! Buď opatrný, tieto zľavy majú termíny, kedy sa končí ich platnosť. Preto nečakaj a buď rýchly.

Zdroj: studentpages.biz