Uplynulé roky sa na plátnach kín zjavili viaceré filmárske kúsky, ktoré nie len že rozosmiali diváka, ale ho i zahriali pri srdci a zároveň si z kina odniesol kultúrny zážitok. Veríme, že rok 2020 nebude výnimkou a do slovenských kín sa už hrnú veľkolepé snímky z Ameriky, ale aj z iných štátov, ktoré možno filmovou tvorbou nie sú natoľko preslávané, ich diela však nezriedka predčia hollywoodske megafilmy. Prezrime si prehľad najočakávanejších komédií roku 2020, pri ktorých sa budete od smiechu chytať za bruchá.

Ghostbusters sa vracajú na scénu

Producenti filmovej série Krotitelia Duchov sa opäť pokúšajú zasiahnuť srdcia skalných fanúšikov. Používajú na to osvedčené metódy, akými sú chytľavý príbeh, akcia, napätie, a samozrejme nesmú chýbať známe tváre. Vo filme Ghostbusters: Afterlife svoje herecké schopnosti oprášia hviezdy prvých dielov, ako napríklad Bill Murray, Dan Aykroyd a Sigourney Weawer.

Free Guy si ide bez rešpektu za svojím cieľom

Pútavá komédia plná akcie sa má dostaviť do našich kín už v tomto roku. Hlavnú rolu nestvárni nik iný, ako famózny Ryan Reynolds, ktorý aktuálne zažíva zlatý vrchol kariéry. Film sľubuje premyslenú zápletku, z ktorej pôjdu do kolien aj najväčší filmoví fajnšmekri. Zároveň sa však producenti filmu hrdia tým, že film zaujme rovnako aj priemerného diváka, ktorý nemá o svete video hier (ktoré sú hlavným motívom komédie) ani potuchy.

Hitmanov bodyguard znovu v službe

Na film z roku 2017, s názvom The Hitman’s Bodyguard, sa v roku 2020 pokúsi režisér Patrick Hugens nadviazať nemenej vtipnou komédiou vyplnenou trefnými hláškami, smiešnymi dialógmi a hromadou prvotriednej akcie. Hlavnej úlohy sa zhostí Ryan Reynolds, ktorý sa tento rok objaví hneď v dvoch kultových komédiach. Páni sa môžu tešiť na zvodný pohľad (a telo) krásnej Salmy Hayek. The Hitman’s Wife’s Bodyguard sa v našich kinách zjaví koncom augusta.

Coming 2 America

Chytro umiestnená dvojka v názve filmu napovedá, že pôjde o duchaplné a vtipné pokračovanie už beztak nesmierne podarenej komédie s názvom Coming To America, ktorej príbeh sa točí okolo afrického princa a jeho návšteve spojených štátov s úmyslom nájsť si partnerku. Môžeme len hádať, o čom bude pojednávať pokračovanie tejto skvelej komédie, čo sa však nezmenilo je herecké obsadenie. V hlavnej úlohe sa znovu objaví Eddie Murphy.

Soul

Posledný film, ktorý v tomto článku uvádzame, má charakteristiky hneď dvoch žánrov. Je to komédia, no zároveň animák. Na svoje si prúdu predovšetkým deti, no ako tomu už u animovaných filmov býva, zväčša sú poučné aj pre nás starších. Film Soul sa točí okolo zamotaného života milovníka jazzu Joeya Gardnera. Ten v priebehu filmu zisťuje, čo to znamená mať dušu.

Zdroj: youtube.com