Zdá sa, že je ľudskou prirodzenosťou hľadať za hmlistými a nejasnými okolnosťami nadprirodzeno. Vo väčšine prípadov je takýto prejav naivity rýchlo odmietnutý a nie je ani potrebný, pretože zvyčajne sa všetky “záhady” podarí objasniť logickou cestou. Ako sa však zachovať v prípade, keď zostáva situácia nevysvetlená a neponúka sa žiadne logické vysvetlenie? Je čas na paniku? Skutočnosť je taká, že o svete vôkol nás vieme veľmi málo. Možno raz nadíde deň, keď budú vedci počúvať “pomätených” paranoikov. 

Martha Wrightová

Tento prípad zmiznutia sa stal v roku 1975 a do dnešných dní nebolo zmiznutie Američanky Marthy Wrightovej objasnené. Došlo k nemu v Lincolnovom tuneli pod riekou Hudson. Marthin muž ju poprosil, aby vystúpila z auta a oprášila mu sneh zo zadného skla, pretože dobre nevidel. Martha mu, ako vzorná manželka, chcela vyjsť v ústrety, preto vystúpila z auta a pobrala sa k zadnému oknu. Od tej chvíle Marthu Wrightovú nikto viac nevidel.

Stanley Hodge, jeho manželka a zmiznutie pri rieke Hudson

Pre ďalší prípad nevysvetleného zmiznutia nebudeme musieť chodiť ďaleko. Rieka Hudson je, očividne, studnicou mrazivých príbehov. Ďalšie nešťastie postihlo Stanleyho Hodga, ktorý na jej brehu navždy prišiel o svoju milovanú manželku. Počas toho, ako vymieňal pneumatiky auta, zmizla zo sedadla spolujazdca. Zostali po nej len topánky a kusy oblečenia. Hodge ju podľa vlastných slov nepočul čo i len otvoriť dvere auta. Napriek tomu, že bol Stanley Hodge viacnásobne obvinený z jej zavraždnenia, v pátraní neprestal. Nájsť stratenú manželku sa mu ani napriek tvrdej drine nepodarilo.

Diablova brána

Jedným z najviac hrôzu naháňajúcich miest USA je skala Diablova brána v kalifornskej rezervácii Angels National Park. Ani stará indiánska legenda o duchovi, ktorý pod bralom sťahuje ľudí do podsvetia, neodradila osemročného Thomasa Bowmana, jeho otca, strýka a dvoch bratrancov od jej návštevy. Možno o legende nepočuli. Azda by sa zachovali rozumnejšie. Čo sa však stalo, už nemožno vrátiť. Malý Thomas, vždy pár krokov pred skupinou, zmizol za zákrutou lesnej cesty. Od toho momentu ho nikto viac nevidel. Dva týždne usilovnej policajnej práce, 400 vycvičených policajtov, ich psy a dokonca i dva vrtuľníky nepriniesli žiadne ovocie. Pod chlapcom akoby sa zem prepadla. Dodnes po jeho tele nie je ani stopy.

PantaRhei.sk tipy pod stromcek