Len máloktorý zločinec je opradený toľkými legendami a obletovaný fanynkami, ako práve Charles Manson. Od tohto sériového vraha už svetu nič nehrozí, keďže jeho násilné myšlienky navždy zanikli 19. novembra roku 2017. Dožil sa úctyhodného veku 83 rokov. Môžeme sa len domnievať, či za desaťročia strávené vo väzení aspoň raz pocítil výčitky.

13-ročný vrah

Ako aj v mnohých iných prípadoch, príbeh sériového vraha sa začína v ranom detstve, pričom vrcholí v počiatkoch puberty. Mladý Charles Milles Maddox v tom veku spáchal svoj prvý zločin. Jednalo sa o lúpežné prepadnutie. O 5 rokov neskôr sa Manson dopustil homosexuálne zafarbeného násilia. Neskôr strávil 7 rokov vo väzení za drobné krádeže a podvody. Krátko po prepustení vyhľadal útočisko v kalifornskej komunite hippies. Práve tá sa stala základňou kultu Rodina, ktorým sa Manson najviac preslávil.

Hudobná kariéra v troskách a zoznam prasiat

S nábožensky orientovanou komunitou Rodina, ktorej dennými praktikami bol neviazaný sex, užívanie omamných látok, rôzne násilnosti a žobranie, precestoval južné štáty USA na turné Mansonovej vlastnej kapely. Jeho hudba však úspech nezožala, a tak sa vrah svojej vízie stať sa svetoznámym spevákom vzdal. Aspoň dočasne. S prevažne ženskou komunitou skupiny Rodina zostavil tzv. zoznam prasiat. Išlo o listinu s menami ľudí, ktorých sa Manson z nejakého dôvodu rozhodol popraviť.

Vraždy

Ako prvý na seba nešťastie privolal hudobník Gery Hinman. Toho v jeho vlastnom byte ubodali členovania Rodiny na príkaz ich zvrchovaného vládcu. Síce sa jedná o otrasný čin, verejnosťou skutočne otriasla až vražda herečky Sharon Tateovej a jej štyroch priateľov priamo v jej vile. Vrahovia popísali steny honosného sídla vulgárnymi nápismi krvou obetí. Obeťou posledného vražedného besnenia Mansonovho kultu sa stal majiteľ samoobsluhy a jeho žena. Telá našla polícia dobodané na mieste činu. Priestor v okolí vraždy opäť hyzdili odporné krvavé čmáranice.

Rozsudok a smrť

Členovia sekty, aktívne sa podieľajúci na vraždách, boli spolu s Charlesom Mansonom pôvodne odsúdení k trestu smrti. Ten bol neskôr zmiernený na doživotie. Manson bol za svoju snahu rozpútať rasovú vojnu mnohými jemu podobnými uznávaný a denne mu do väznice prichádzali obdivné listy. Presedlal na nacizmus, čo potvrdil svastikou vytetovanou na čele. Zomrel vo vlastne cele prirodzenou smrťou vo veku 83 rokov.

Zdroj: redakcia/wikipedia.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek