Nevidieť sa skončí ďalší letný semester a na teba čaká leto naplnené oddychom, ale aj intenzívnm mentálnym úsilím, ktoré obetuješ výberu destinácie na zahraničný študijný pobyt. Erasmus je pre študentov finančne dostupná alternatíva, ako spoznávať svet, nachádzať nových priateľov a vzdelávať sa. Rozšír si obzory. Ak dumáš, ktorá destinácia je pre tvoju zahraničnú návštevu najvhodnejšia, snáď ti pri výbere pomôže nasledujúci zoznam najvyhľadávanejších miest na Erasmus.

Nemecko

Si na skok od domova. Ideálna voľba pre tých, ktorí nemajú s cestovaním do zahraničia skúsenosti a cítia sa bezpečnejšie s vedomím, že sa môžu kedykoľvek vrátiť domov. Keď nie úplne, aspoň na víkend. Nemecko okrem iného funguje na podobnom mentálnom systéme ako Slovensko, takže sa nemusíš báť výrazných kultúrnych rozdielov. Mierna klíma v kombinácii s malebnou prírodou je ako stvorená pre milovníkov turistiky či prechádzok. Na párty študentov čaká Berlín so svojím divokým nočným životom. Univerzity v Nemecku sú považované za jedny z najlepších v Európe a študovať môžeš aj v angličtine, ak ti nemčina príliš nevoní. Po návrate na Slovensko môžeš využiť svoje poznatky z praxe a jazyka v rôznych firmách, pretože väčšina z nich má zázemie práve v Nemecku.

Veľká Británia

Hlavným lákadlom, pre ktoré študenti zo všetkých kútov Slovenska posielajú prihlášky na Erasmus práve na britské univerzity, je ich prestíž. Taktiež sa chcú zdokonaliť v angličtine a spoznať nových ľudí z celého sveta. Život v Anglicku nie je po finančnej stránke jednoduchý, keď sa ti však podarí získať štipendium, zvládneš to ľavou zadnou. V zemi môžeš okrem toho stážovať v rôznych medzinárodných firmách, čím si zaribíš slušné peniaze na živobytie.

Španielsko

Nekončiace leto, piesočné pláže, výborné jedlo a veselí ľudia, to je Španielsko. Nečudo, že veľa mladých Slovákov túži študovať práve tam. Vďaka programu Erasmus je to nesmierne jednoduché. Štúdium v Španielsku je vhodné pre tých, ktorí sa chcú zdokonaliť v krásnom španielskom jazyku. Krajina ponúka mnohé historické, ale aj prírodné pamiatky, ktoré sa oplatí vidieť. Nočný život je v Španielsku legendárny a legendy o tom, že vo veľkých mestách Španielska ľudia nikdy nespia, sú pravdivé.

Zdroj: studentlife.com