Pred nami je typický jesenný víkend. Z okna počasie vyzerá všelijako a tebe sa nikam nechce chodiť. Ideálny čas zabaliť sa do deky a pustiť si dobrý film. Pár tipov ti prinesieme aj my. 

Jeseň je definitívne tu. Aj keď ti tvár ešte pošteklia posledné slnečné teplé lúče, ale zafarbenie listov jednoznačne navodzuje jesenný feeling. Natiahni si cez hlavu obľúbený sveter, uvar si šálku dobrého čaju a nechaj sa nasledovnými filmami vtiahnuť do atmosféry šuchotavých listov pod nohami.  

  • Dobrý Will Hunting 

Dej filmu Dobrý Will Hunting sa odohráva v meste Boston a jeseň znázorňuje tým najkrajším spôsobom. Dráma z roku 1997 zachytáva príbeh Willa, ktorý má nevídaný talent na matematiku. Celý dej je o hľadaní zmysla života. Táto filmová klasika, ktorú napísal Matt Damon a Ben Affleck vyžaruje energiu, ktorú v tomto ročnom období všetci vyhľadávajú. Veľmi pútavý príbeh, ktorý sa presne hodí na tieto dni.  

  • Keď Harry stretol Sally 

Ak hľadáš sladkú romantiku, ktorú by ste si spolu s babami pozreli, tak toto je jednoznačná voľba. Príbeh sa všetkým dievčatám dostane pod kožu. Film z roku 1989, ktorý režíroval Rob Reiner, je jednou z najslávnejších romantických komédií. V hlavných úlohách sa predstavili Billy Crystal a Meg Ryan. Mladí ľudia, ktorý ako Harry a Sally riešia otázku, či dokážu byť chlap a žena len priatelia, bez toho aby to viedlo k niečomu viac. Zavolaj kamošky a urobte si dievčenský filmový večer. 

  • Halloween 

Film Halloween z roku 1978 by mal byť jesennou jasnou voľbou, ale mnohí mladí ľudia ho nikdy nevideli. Možno si videl rôzne remaky alebo pokračovania, ale toto je dielo ktorým sa všetko začalo. Preto by si to mal rýchlo napraviť a pustiť si Halloween hneď dnes večer. Aj keď pre mladšie publikum môžu byť efekty skôr komické, ale atmosféra tohto filmu je nenahraditeľná.  

  • Donnie Darko 

Aj keď väčšina by asi tento film neoznačila ako typický jesenný filmový počin. Ale príbeh sa odohráva v období Halloweenu. Vďaka kombinácií farieb, hudby a atmosféry sa tento surealistický dramaticky triler stáva ideálnym filmom na toto jesenné obdobie. Dospievajúci Jake Gyllenhaal hrá problémového tínedžera Donnieho Darka, ktorého trápia vízie muža v obrovskom králičom obleku. Ten Donniemu povie, kedy svet končí, a manipuluje s ním, aby páchal zločiny. Táto filmová klasika ťa prinúti sa zamyslieť. A ver nám, že tento film si nepozrieš len jedenkrát.  

Teraz si už len vybrať a užiť si víkend v objatí teplých perín.  

Zdroj: studybreaks.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek