Mladosť máme len jednu, a preto by sme ju mali patrične využiť. Štúdium, knihy a seriály sú síce hodnotné trávenie času, ale nikdy by ste nemali zabúdať na zábavu. Doprajte telu aj mysli odpočinok a navštívte jedno z Európskych miest, známych svojím odviazaným študentským životom. Ponuka je pestrá. Každý si z nej vyberie to, čo práve hľadá.

Mníchov

Nemecké mesto vzdialené pár hodín jazdy od slovenských hraníc je baštou nočného života. Pre ľudí hľadajúcich povyrazenie či dobrodružstvo by mal byť Mníchov prvou zastávkou na ceste do sveta. Nemusíte sa báť, že sa nedohovoríte. 99% Nemcov dokonale ovláda angličtinu. Centrum Mníchova ponúka okrem množstva kultúrnych pamiatok, kaviarní, čajovní a reštaurácií aj slušný počet možností, ako sa zabaviť počas noci. Tanečné kluby každú noc navštevujú stovky mladých ľudí, z reproduktorov sa ozýva hlasná tanečná hudba a alkohol tečie potokom.

Barcelona

Relax pri mori sa pre Slovákov už tradične stal obrazom dokonalej dovolenky, hoci treba priznať, že si ako destináciu častejšie predstavujeme Chorvátsko než slnečné Španielsko. To je podľa názoru mnohých Slovákov príliš ďaleko. Možnosti dopravy však už dávno nie sú tak obmedzené, ako tomu bývalo v minulosti, a preto by ste nemali slepo nasledovať skeptické frflanie starších ročníkov a vyraziť na dobrodružstvo života. Kto je pozorný, zoženie letenky do Španielska za pár eur. Ubytovania za prijateľnú cenu je tiež dostatok, nemusíte sa báť, že zostanete trčať na pláži. Aj keď, takáto predstava vôbec nevyznieva zle. Barcelona je mesto, ktoré nikdy nespí. Z ulíc sa ozýva smiech, spev a šum tanca. Bary a diskotéky sú otvorené dlho do rána. Môžete privítať východ slnka na piesočnej pláži s drinkom v ruke.

Paríž

Najobľúbenejším študentským destináciám právom kraľuje perla Francúzska, elegantný Paríž. Mladí návštevníci si pochvaľujú nízke ceny, efektívnu a zrozumiteľnú mestskú dopravu, desiatky udržiavaných parkov, ako stvorených pre dlhé chvíle, chutnú gastronómiu a dlho do noci otvorené podniky s alkoholom a hudbou. Paríž je mestom romantiky. Možno v jeho uliciach narazíte na spriaznenú dušu.

PantaRhei.sk tipy pod stromcek