Svetovo uznávaný vedec a investor do vesmírnych technológií Elon Musk je známy svojou voľnomyšlienkárskou povahou. Zábava mu nie je cudzia, čo dokazuje svojím najnovším počinom. Nejedná sa však o žiadne extravagantné vozidlo, raketu ani vesmírneho robota. Muskov najnovší projekt by ste zbytočne hľadali vo vedecko-technických časopisoch. Projekt s názvom Elon “EDM” Musk je totiž hudobného charakteru.

EDM?

Medzinárodná skratka pre elektronickú hudbu, v doslovnom preklade electronic dance music (EDM), je v poslednom čase veľmi populárna a čoraz častejšie sa klasicky klubová hudba dostáva aj do mainstreamových rádií. Jedná sa o piesne popového charakteru, no rok 2020 je, zdá sa, prelomový práve pre tzv. minimal future house. Undergroundové piesne zažívajú po viac než desiatich rokoch svoj boom. Miliardár Elon Musk sa zviezol na tejto vlne obľúbenosti vydaním svojho diela Don’t Doubt ur Vibe. Novým aliasom, Elon “EDM” Musk, prezentuje svoj nadhľad a pobavenie. Nesnaží sa na nič hrať.

Prepadák?

To môže povedať jedine niekto, kto buď Elona nenávidí, závidí mu sexi priateľku, alebo sa do EDM vôbec nerozumie. Treba podotknúť, že podľa slov samotného autora, pieseň je celá jeho vlastným výtvorom, počnúc textom, cez spev až po samotnú hudobnú tvorbu. Pieseň Don’t Doubt ur Vibe poteší sluch milovníkov undergroundového deep house, tech-house a klubovej hudby. Skladba si zachováva minimalistickú štruktúra, čím využíva aktuálny trend vo svoj prospech. Vokály v piesni sú veľmi kvalitne spracované a zmixované, to treba Muskovi nechať. Hoci to nie je jeho hudobný debut (svoje schopnosti preukázal už minulý rok v skladbe RIP Harambe, opäť využívajúc virálny trend), kvalita produkcie aj samotná kompozícia sú na slušnej úrovni. Musk nie je jediným boháčom, čo si chce splniť svoj hudobnícky sen, je však zďaleka najúspešnejším z nich. Šepká sa, že mu s piesňou pomáhala aj súčasná priateľka, speváčka a producentka, vystupujúca pod pseudonymom Grimes.

Zdroj: theguardian.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek