V súčasnosti existuje aplikácia na (takmer) všetko. A to je skvelá správa, pretože ti to môže uľahčiť štúdium. Z učenia sa razom stane vášeň – bude pútavejšie, ale hlavne ZÁBAVNEJŠIE. Či už chceš pomôcť s písaním poznámok, byť lepšie pripravený na skúšku, prípadne chceš byť fit, toto bude pre teba to pravé orechové.

• Aplikácia snímania prednášok

Tvoji rodičia si určite pamätajú, ako nemali výdobytky modernej doby a všetky informácie, ktorými ich profesor zaplavil, si museli poctivo písať do zošitov. Teraz tu máme aplikácie na snímanie prednášok. To, čo sa tvojim rodičom zdalo ako sci-fi, je dnes už realitou.

Aj keď nahrávanie prednášok je už na univerzitách bežnou praxou, aplikácie na snímanie prednášok umožňujú nahrávať a počúvať hodiny bez toho, aby si musel minúť peniaze navyše na drahé zvukové zariadenie.

SoundNote (iOS) je populárna aplikácia na snímanie prednášok pre používateľov iPadu, ktorá pôsobí ako poznámkový blok a zvukový záznamník. Celú prednášku si môžeš uložiť vo vizuálnej aj zvukovej podobe.

Okrem aplikácie SoundNote patria medzi ďalšie kvalitné aplikácie na snímanie prednášok Notes Plus (iOS) a Audio Memos Free – Voice Recorder (iOS).

• Aplikácia na revíziu

Tieto appky sú v tomto storočí prítomné skoro všade a zdá sa, že technológia dosiahla to, čo sme nikdy nepovažovali za možné: urobiť revíziu zábavnou.

Užitočnou revíznou aplikáciou je GoConqr, ktorá ponúka zdroje na vytváranie revíznych máp, myšlienkových máp, flash kariet, poznámok a kvízov, ako aj schopnosť spojiť sa a spolupracovať s priateľmi, spolužiakmi alebo študentmi z celého sveta.

• S touto appkou budeš mať všetko dokonale zorganizované

Organizácia je kľúčom k úspechu a aplikácie študentského plánovača sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Okrem toho, že šetria papier, posielajú pripomenutia a upozornenia priamo do tvojho telefónu alebo zariadenia.

Populárne aplikácie študentského plánovania zahŕňajú Rozvrh (Android). Skvelými pomocníkmi sú aj tieto appky – Plán mojej triedy (Android) alebo Rozvrh triedy (iOS).

• Písanie bibliografie nebolo zábavnejšie

EasyBib je veľmi užitočná aplikácia pre študentov, ktorá vytvára akademické referencie pre každú knihu jednoducho zo skenovania čiarových kódov knihy. Keďže bibliografické štýly sa líšia v závislosti od toho, kde študuješ, EasyBib ponúka referencie.

Jednoducho nasnímaj čiarový kód alebo napíš názov knihy do svojho zariadenia a profesionálne referencie sú hotové!

• Máme tu niečo aj pre tých, ktorí milujú zdravé stravovanie

Ak chceš zdravo jesť a zároveň dodržiavať rozpočet pre študenta, zváž stiahnutie niekoľkých aplikácií, ktoré riešia zdravé stravovanie – Rockin Ramen (iOS), študentská aplikácia s množstvom výživných receptov, MealBoard (iOS), aplikácia, ktorá plánuje zdravé stravovanie a recepty založené na tom, čo máš v chladničke.

Zdroj: topuniversities.com