Čo je pre študentov viac, ako cestovať a za výhodné sumy? Možno už len cestovať letom svetom, a to úplne zadarmo. Takáto možnosť zatiaľ neexistuje a, žiaľ, ani aplikácia, ktorá by to umožňovala. Avšak existujú skvelé appky, ktoré ušetria tvoj krvácajúci rozpočet. Čítaj!

  RITUAL

Popri cestovaní sa môžeš stať členom miestnej kultúry. Ako? Namiesto toho, aby si si dal šťavnatý Big Mac, použi Ritual. Aplikácia slúži na podporu menších firiem a ponúka výhodné alternatívy, ako sa najesť v miestnych (a lacnejších) reštauráciách.

Chceš vedieť, kedy sa otvára tá očarujúca reštaurácia, ktorá ti udrela do očí, no prešvihol si otváracie hodiny? Ritual má odpoveď. Zaujíma ťa, ako ďaleko leží bistro od tvojho ho(s)tela? Aj na toto ti odpovie Ritual.

Pravidelným používaním aplikácie môžeš nazbierať body, vďaka ktorým ešte viac ušetríš na miestnej kuchyni pri tvojej ďalšej ceste. Čo môže byť lepšie?

HOPPER

Rezervácia letu a hotela môže spôsobiť psychické vyčerpanie, zmätok a výrazné zníženie úspor. Našťastie, Hopper užívateľom vyčaruje svojou funkcionalitou úsmev na perách. Pýtaš sa, prečo? Pretože tvoj bankový účet nebude zívať prázdnotou.

Hopper kladie dôraz na šetrenie peňazí a času, aby ti zabezpečil dokonalú dovolenku. Ak chceš začať rezervovať lety alebo hotelové izby, otváraj Hopper. Chceš nájsť lacný let? Zadaj miesto odletu a príletu a aplikácia ti okamžite poskytne výber finančne šetriacich letových plánov.

Ak si chceš rezervovať izbu, zadaj požadované miesto, vyber dátum príchodu a odchodu a po ruke máš okamžitý výber cenovo dostupných hotelových izieb. Appka, ktorá patrí do mobilu každého vášnivého cestovateľa.

KAYAK

Efektívny dizajn Kayaku umožňuje jednoduchú rezerváciu letov a ubytovaní. Ak chceš letieť do svojho cieľa, vyplň požadované informácie, napríklad dátum, cieľ a počet cestujúcich. Aplikácia taktiež umožňuje sledovať stav letu a merať batožinu prostredníctvom rozšírenej reality.

V prípade hotelovej izby jednoducho zadaj dĺžku pobytu, počet hostí, izieb a požadované miesto. Aplikácia obsahuje aj mapu možných destinácií a cien, ktoré svetobežníkov inšpirujú k spontánnemu cestovaniu.

Potrebuješ pomoc pri výbere destinácie, ktorá je pre teba finančne najvýhodnejšia? Stiahni si Kayak a inšpirácia sa bude sypať z každej strany.

YELP

Chystáš sa do vychýrenej, oku lahodiacej reštaurácie, no nemáš istou, či to tvoja peňaženka a chuťové poháriky zvládnu? Pozri sa na recenzie.

Nevieš, ktorú turistickú atrakciu navštíviť? Čekuj Yelp. Ak hľadáš konkrétny cieľ alebo miesto, na ktorom stráviš dovolenku, recenzie od ostatných cestovateľov ti poskytnú úprimný pohľad na to, či za peniaze, ktoré si utratil (alebo sa ich ešte len chystáš pustiť do vetra) dostaneš to, čo chceš.

Pomocníkmi popri cestovaní ti môžu byť aj nasledujúce aplikácie:

EXPEDIA

GASBUDDY

XE CURRENCY CONVERTER

Zdroj: collgemagazine.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek