Si v poslednom ročníku a prišiel čas hľadať si prácu? Ešte predtým, než sa do toho pustíš, prečítaj si tento článok. Spoločne sa pozrieme na to, ako môžeš vylepšiť svoj životopis a čo by v ňom určite nemalo chýbať.

  1. Štúdium

V životopise nezabudni uviesť svoje stredoškolské a vysokoškolské štúdium, a nielen to. Spomenúť môžeš taktiež všetky úspechy, ktoré si počas štúdia dosiahol, na rôznych súťažiach a podobne.

2. Brigády a stáže

V životopise by nemali chýbať taktiež tvoje skúseností z brigád či rôznych stáži, na ktorých si sa zúčastnil. Ak si tých brigád mal príliš veľa, nemusíš spomenúť všetky, ale vyber len tie, ktoré budú pre tvojho potencionálneho zamestnávateľa zaujímavé. A ak študuješ a ešte nemáš brigádnické skúsenosti, je na čase to zmeniť.

3.Mimoškolské aktivity

Venoval si sa počas svojho štúdia nejakému športu, umeleckej činnosti, či inej mimoškolskej aktivite? Nehanbi sa za to a kľudne to napíš do svojho životopisu. Budeš pôsobiť ako človek, ktorý sa rád učí nové veci, vie vychádzať s ľuďmi a je ambiciózny.

4. Dobrovoľníctvo

Dobrovoľníctvo je v dnešnej dobe veľmi žiadané a mnoho to o človeku napovie. Dobrovoľnícku činnosť je dnes možné vykonávať takmer úplne všade a to v obrovskom spektre aktivít. Môže ísť napríklad o animátora na detských táboroch, starostlivosť o seniorov alebo rôzne poradenstvo. Možno si hovoríš, že to nie je nič pre teba, keď si pri tom ani nezarobíš, no je to cenná skúsenosť, ktorú si môžeš zapísať do životopisu a možno ti otvorí dvere aj k nejakej brigáde.

5. Schopnosti

V dobre vyzerajúcom životopise by nemali chýbať ani tvoje schopnosti. Máš na niečo talent, alebo ovládať nejaký program, jazyk a podobne? Neváhaj to napísať na papier. Ošperkovať to môžeš certifikátmi z rôznych kurzov, ktoré len zvýšia tvoj kredit.

Zdroj: caterer.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek