Jedna z vecí, ktorú musí študent na internáte riešiť, je hospodárenie s peniazmi. Najväčšiu položku tvoria výdavky na potraviny. Preto sa dnes pozrieme na niekoľko tipov, ako ušetriť nejaké peniaze pri nakupovaní v supermarkete.

Nenakupuj hladný

Je dôležité, aby si nechodil do obchodu hladný. A prečo? Lebo keď si hladný, máš chuť na všetko, čo vidíš a podľa toho aj nakupuješ. Nakoniec nakúpiš aj veci, ktoré v skutočnosti nepotrebuješ a nakoniec sa budeš len diviť, koľko si minul peňazí.

Zdieľaj potraviny so spolubývajúcimi

Jednoduchým spôsobom, ako znížiť náklady, keď nakupuješ potraviny, je zdieľanie potravín. Pokiaľ si kúpiš väčšie balenia potravín a podelíš sa so svojimi spolubývajúcimi, obyčajne to vyjde o dosť lacnejšie.

Rozmýšľaj, čo môžete zamraziť

Ak môžeš nejaké potraviny zamraziť, tak prečo tak neurobiť? Napríklad majú v zľave mäso, no vieš, že ho nedokážeš celé zjesť naraz, tak časť z neho môžeš dať zamraziť. Takto môžeš postupovať pri rôznych potravinách.

Prines si svoje tašky
Keď pôjdeš najbližšie nakupovať, prines si svoje tašky. Nielenže sa zachováš ekologicky, ale dokážeš aj ušetriť nejaký ten peniaz.

Zisti, kedy má supermarket akcie

Zisti, kedy majú supermarkety akcie. Každý študent sa poteší, keď vidí zľavnené produkty. Väčšina supermarketov má pravidelné akcie. O nich sa môžeš dozvedieť v rôznych katalógoch, ktoré nájdeš aj na internete.

Zaobstaraj si vernostnú/bodovú kartu

Ak pravidelne nakupuješ v tom istom supermarkete, uisti sa, že máš vernostnú / bodovú kartu. Pri pravidelnom nákupe v tom istom supermarkete vieš takto získať nejaké zľavy a ušetriť nejaké peniaze.

Urob si zoznam toho, čo potrebujete nakúpiť


Urob si zoznam toho, čo chceš nakúpiť ešte predtým, než sa vyberieš nakupovať. Kúpiš tak len to, čo potrebuješ a nenecháš sa zlákať tým, čo vidíš v obchode.

Zdroj: collegemagazine.com


PantaRhei.sk tipy pod stromcek