Si v poslednom ročníku na strednej škole a okrem maturitných povinností ťa čakajú a prijímacie skúšky na vysokú školu? Nevieš, čo od nich očakávať a ako sa na ne čo najlepšie pripraviť? Prinášame ti preto niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu pri príprave.

Prípravné kurzy

V minulosti to nebolo také bežné, no dnes nájdeš množstvo spoločností, ktoré realizujú prípravné kurzy na prijímačky. Vopred však upozorňujeme, že táto možnosť nie je lacná, pretože dané spoločnosti si za tieto kurzy pýtajú slušné peniaze. Preto si treba dobre zvážiť, či sa ti takéto kurzy skutočne oplatia. Pozri si recenzie týchto kurzov, prípadne sa informuj u ľudí, ktorí ich už absolvovali.

Testy z predošlých rokov

Internet je plný informácií a tak to využi! Skús pátrať a určite natrafíš na nejaké testy z predošlých ročníkov. Toto môže byť veľmi dobrá pomôcka, pretože testy sa síce každý rok obmieňajú, no ich štýl väčšinou zostáva rovnaký a budeš tak vedieť, čo približne očakávať. Dokonca i niektoré univerzity zverejňujú prijímacie testy z predošlých ročníkov.

Opýtaj sa priamo študentov

Zrejme najspoľahlivejším zdrojom získania nejakých informácií sú študenti, ktorí si danými skúškami prešli a úspešne ich zvládli. Ak nikoho takého nepoznáš, tak využi sociálne siete. Napríklad na Facebooku nájdeš množstvo skupín z rôznych odborov a určite tam nájdeš aj ten, na ktorý sa hlásiš. Nájdi si niekoľko ľudí a napíš im, či by ti vedeli poradiť, prípadne poskytnúť nejaké informácie o tom, ako to prebiehalo a čo očakávať. Väčšina študentov je ochotná pomôcť a nebudú mať s tým žiadny problém.

Toto bolo niekoľko tipov, ako sa pripraviť na prijímacie skúšky na vysokú školu. Veríme, že Ti tento článok pomohol a nám už neostáva nič iné, len Ti popriať veľa šťastia pri samotných skúškach.