Ktorý študent by nemiloval zábavu a nikdy nekončiace party? Určite každý jeden. Po náročných semestroch a nekonečných povinnostiach potrebuješ aj ty vypustiť paru. Pripraviť bezkonkurenčne tú najlepšiu party a ušetriť rozpočet dá zábrať. No nie je to nesplniteľná misia.

Vytvor si rozpočet na večierok a drž sa ho

Premýšľaj, koľko peňazí budeš potrebovať na usporiadanie novoročného večierka. Ak potrebuješ rýchlo nájsť extra hotovosť, dočasne sa vyhýbaj zábavkam, ktoré ti môžu urobiť poriadny škrt cez rozpočet.  Vytiahni papier a pero, napíš „novoročný večierok“, vyčleň si peniaze, ktoré budeš na realizáciu tejto zábavky potrebovať a drž sa svojho plánu zubami nechtami.

Nezabúdaj na priority

Predtým, než začneš míňať, urob si zoznam všetkého, čo chceš kúpiť. Začni s tým, čo je najdôležitejšie a napokon sa dostaneš k veciam, ktoré na party nemusia byť. Ak ti dôjdu peniaze, môžeš „odrezať“ veci zdola, na ktorých nezáleží, a zamerať sa na alternatívy, ktoré budú minimálne také dobré, ako tvoj prvotný návrh.

Rozhodni sa pre iný nápoj ako alkohol

Večierok bez liehovín? Realita je taká, že alkohol je drahý – najmä, keď ho kupuješ pre veľkú skupinu ľudí. Priprav svojim hosťom náhradu alkoholu – napríklad kakao. Je to celkom jednoduché. Stačí pripraviť horúce kakao, nezabudnúť na exkluzívne šálky a ponúknuť hosťom všetky chutné polevy. Marshmallows sú samozrejme najobľúbenejšie, ale nezabudni na prvky, akými sú cukríky, šľahačka, posýpka alebo čokoľvek iné, čo bude oveľa lepšie než alko drink.

Tak, aby si všetko stihol…

Nemusíš vytvárať špeciálnu udalosť pre 100 ľudí. Pozvi do svojho domu 10 priateľov na neformálnu akciu, na ktorej sa dozaista lepšie zabavíš, akokeby si mal mať plný dom. Ušetríš kopu peňazí a znížiš úroveň stresu pri plánovaní takejto udalosti.

Priprav jednoduché „ťaháky“ večera

Tvoji kamoši určite milujú omáčky, fondue a čokoľvek, čo je pokryté syrom. Nájdi na internete recepty, s ktorými zaboduješ. A navyše, nezaberajú veľa času ani peňazí. Uisti sa, že recepty, ktoré si vyberieš, sa dajú ľahko pripraviť a uložiť v chladničke a nebudeš musieť celé hodiny stráviť pri sporáku.

Požiadaj priateľov, aby priniesli jedlo

Zníž úroveň stresu a poteš svoj rozpočet tým, že požiadaš hostí o to, aby priniesli najlepší koláč alebo jedlo, o ktoré sa budete deliť. Takúto výzvu určite nik neodmietne.

Investuj do papiera

Nechceš po divokej zábave tráviť hodiny umývaním riadu? Pomocou recyklovateľných tanierov, šálok a príborov sa tejto nočnej mory obávať nemusíš.

Organizuj múdro

Keď chystáš vianočný večierok, nemôžeš robiť všetko. Potrebuješ pomoc! Možno je to frajer, frajerka alebo najlepší priateľ, prípadne rodičia. Netlač na seba, aby si urobil všetko. Ide predsa o zábavu, nie o stres, ktorý by mohol zbytočne zaťažiť tvoj rozpočet a spôsobiť vrásky na čele.

Zdroj: daveramsey.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek