Poznáš ten pocit, keď prekročíš brány do novej školy. Radosť strieda strach z nových vecí. Nemáš kamarátov a občas nadobudneš pocit skľúčenia. Ale začiatky sú stále ťažké. Všetci sme si tým prešli. Musíš veci brať s nadhľadom a postaviť sa čelom k tejto výzve. Uvidíš za týždeň sa svojmu strachu len zasmeješ. 

Ber novú školu ako začiatok niečoho nového a krásneho. Začínaš od nuly a to je skvelá príležitosť na zmenu aj v tvojom zabehnutom živote. Zmeň svoj postoj k veciam, ktoré ťa niekedy desili. A čo je potrebné nato, aby si svoj prvý rok prežil v zdraví a pohode? Čaká ťa zoznámenia sa s novými ľuďmi, nové výzvy a to je šanca, aby si zmenil svoj zabehnutý stereotyp. Pozri si pár tipov, ktoré by si mohol vyskúšať a ber to ako začiatok tvojho nového ja. 

 1. Počas úvodných dní choď na všetky akcie, ktoré sa organizujú v tvojom okolí. Nikdy nevieš, či tam nestretneš svojich nových najlepších kamarátov s ktorými stráviš nezabudnuteľné časy. Na úvodných stretnutiach a akciách sa môžeš dozvedieť veľmi zaujímavé informácie. Tak neseď v izbe, ale choď medzi ľudí, nasávaj atmosféru. 
 2. Urob si čas na preskúmanie areálu, budovy školy. Budeš sa cítiť pripravený na prvý deň a nebudeš blúdiť po celom areály. Môžeš požiadať aj staršieho spolužiaka, ktorý ti ukáže všetky zákutia. 
 3. Prvý deň choď do školy skôr, aby si našiel triedu, miestnosť kde máš hodiny. Nie je nič horšie, ako hneď na úvod meškať na vyučovanie. 
 4. Postaraj sa o svoje telo a myseľ ťa bude nasledovať. Ak si cvičil alebo pracoval na sebe predtým, tak s tým neprestávaj. Pokračuj v tom.  
 5. Dopraj si dostatok odpočinku. Urob si čas nato, čo je skutočne dôležité. Nenáhli sa za všetkými povinnosťami od začiatku. Urči si priority, kým si vytvoríš vlastný systém. 
 6. Vstávaj každý deň včas na raňajky. Urob si vlastný ranný rituál, lebo nie je nič horšie ako bežať na hodiny rovno z postele. Mozog sa nemá čas kedy naštartovať a ty budeš od rána vyhodený z rovnováhy.  
 7. Neboj sa vyskúšať nové veci. Ale zas s rozumom. Pri rozhodnutiach, čo vyskúšaš pamätaj na svoju bezpečnosť a renomé. Nechceš, aby sa o tebe od prvého dňa rozprávalo v negatívnom svetle. 
 8. Zoznamuj sa s novými ľuďmi. Ak máš strach z nových známosti, prekonaj sa a oslov aj cudzinca na školskom dvore. Veď ako inak si vytvoríš svoju crew, ktorá ťa bude sprevádzať počas tvojich školských čias. 
 9. Stretni sa s ľuďmi, ktorí majú podobné hodnoty ako ty. Ľudí, čo ťa potiahnu a pomôžu ti uspieť. Nájdi si priateľov, ktorí si ťa budú vážiť a budú ťa mať radi zato aký si. Neobklopuj sa negatívnymi kamarátmi. 
 10. Hneď, ako je to možné sa zapoj do mimoškolských aktivít.  Práve tam môžeš nájsť ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako ty. Vytvoríš si s nimi svoju rodinu a s rodinou sa všetko prekonáva jednoduchšie. 
 11. Poslednou radou je, že so svojimi spolubývajúcimi sa rozprávaj o veciach otvorene hneď od začiatku. Ak ti niečo vadí, povedz im to hneď na začiatku. Postupne sa z malého problému, ktorý sa dá vyriešiť za 5 minút, stane obrovský balvan. A ten si budeš niesť so sebou až kým ťa to nezničí. Ty predsa chceš si život užívať a nie sa trápiť nezmyselnými hádkami.  

A ak sa budeš cítiť sám, máš pocit, že to nedáš, ver nám je to len obdobie. A o týždeň sa môže všetko zmeniť a ty začneš život plný radosti. Veľa úspechov na novej ceste životom.  

Zdroj: collegemagazine.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek