Existujú dva typy študentov. Do prvej skupiny patria študenti, ktorí sa riadia heslom, že pokiaľ nejde o život, nejde o nič a skúškové obdobie s nimi nedokáže zamávať. V druhej skupine sa nachádzajú študenti, pre ktorých je skúškové najhoršie obdobie v roku a majú z neho strach. My sa dnes spoločne pozrieme na to, ako tento strach zo skúšok prekonať a v pokoji ich úspešne zvládnuť.

  • Cvičenie

Ak v tebe prepukol strach zo skúšky, tak najjednoduchšie, čo môžeš urobiť, je zacvičiť si. Jednoducho si na izbe pusti svoju obľúbenú hudbu a niekoľko minút sa venuj cvičeniu alebo tancu. Takto získaš novú energiu, prídeš na iné myšlienky a tvoj mozog sa viac prekrví a okysličí. Počas cvičenia sú taktiež produkované látky endorfíny, ktoré sa ľudovo nazývajú hormóny šťastia.

  • Správne oblečenie

Vôbec nie je jedno, ako pôjdeš na skúšku oblečený a tak si daj záležať pri výbere svojho oblečenia na skúšku. Obleč sa do niečoho, čo sa hodí k tvojej osobnosti a dokonale odráža tvoj štýl. Dodá ti to potrebné sebavedomie a na skúške sa budeš cítiť istejšie.

  • Reč tela

Dnes je známe, že viac než 90 % našej komunikácie tvorí neverbálna komunikácia. Preto je dôležité prísť na skúšku so správnou rečou tela. V konečnom dôsledku sa to môže výrazne odraziť aj na tvojom hodnotení. Nezabúdaj preto na očný kontakt, rovný postoj a vhodný stisk pri podávaní ruky.

  • Nastavenie mysle

Zrejme to najdôležitejšie, čo môžeš pred skúškou urobiť, je správne nastaviť svoju myseľ. To znamená zaujať pozitívny postoj. Nehovor si, že to nedokážeš, ale namiesto toho si povedz, že tú skúšku zvládneš. Môže sa ti to zdať detinské, ale správne nastavenie mysle má na človeka veľký vplyv.

Zdroj: collegemagazine.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek