Lenivosť netreba žiadnemu študentovi zvlášť opisovať. Takmer nikomu sa nechce učiť, chodiť na prednášky a pripravovať sa na skúšky. Treba mať však na pamäti, že lenivosť len plodí ďalšiu lenivosť a preto je s ňou treba skoncovať. Nepôjde to zo dňa na deň, no ak si odhodlaný stať sa usilovnejším študentom, týchto pár tipov ti pomôže poraziť lenivosť raz a navždy.

  1. Začni hneď ráno

Čakajú ťa dôležité úlohy a tebe sa do nich nechce pustiť? Začni hneď ráno a vyrieš ich hneď na začiatku. Človek je najviac produktívny práve ráno a vtedy toho stihne urobiť najviac. Namiesto vylihovania v posteli, či sledovania sociálnych sietí sa pusti do roboty hneď zrána a odmenou ti bude voľný čas v poobedných hodinách.

2. Nezabúdaj na šport

Ak je tvoje telo malátne, cítiš sa ospalý a najradšej by si si znovu ľahol do postele, radšej si zacvič. Svoje telo tak nabiješ energiou a oveľa ľahšie sa pustíš do práce, ktorá ťa čaká. Po fyzickom pohybe nadobudneš pocit sviežosti a urobíš toho oveľa viac, ako by si zostal bez pohybu.

3. Nájdi potrebnú motiváciu

Niekedy je najlepším spôsobom proti lenivosti nájsť potrebnú motiváciu. Tou motiváciou môže byť napríklad úspešné ukončenie štúdia, získanie dobre plateného zamestnania a podobne.

4. Vytvor si produktívne prostredie

Ak sa ti nechce rozhýbať do učenia, či práce, tak problémom môže byť aj prostredie, v ktorom sa nachádzaš. Ak máš okolo seba neustále neporiadok, hlučných spolubývajúcich a ty sa nedokážeš sústrediť, len ťažko dokážeš prekonať lenivosť. Preto si vytvor produktívne prostredie, v ktorom sa dokážeš sústrediť a nebudeš rušený.

5. Aj spánok je dôležitý

Niekto by povedal, že práve spánok je pôvodcom lenivosti, no nie je to úplne pravda. Je fakt, že vyspávať nemôžeš celý deň, no v noci potrebuje tvoje telo odpočinok, aby bolo cez deň pripravené produktívne pracovať. Preto nezabúdaj na pravidelný spánok, ktorý by mal trvať aspoň 7 hodín.

Zdroj: collegemagazine.scom

PantaRhei.sk tipy pod stromcek