Chceš byť o niečo múdrejší? Teraz ti prinášame ďalšiu radu, aby si zistil, že na to, aby si v škole dosahoval tie najlepšie výsledky nestačí len pozorné počúvanie občas nudných prednášok a poctivé pripravovanie sa na skúšky. Aj majster tesár sa občas utne a ty môžeš dostať okno (strašiaka všetkých študentov). A my vieme, ako tomu zabrániť.

Si mladý človek. Sociálne siete, rôzne webové stránky, prezeranie filmov a seriálov, je jedným z tvojich najväčších hobby. Jednoducho povedané – ideš si svoje. A škola? Ruku na srdce, tá ide občas bokom.

Pred obrazovkou stráviš mnoho času a ani si to neuvedomuješ, no vplyv modrého svetla nemá na tvoj mozog a telo ten najlepší vplyv. Pýtaš sa, čo je to MODRÉ svetlo? Teraz to zistíš.

Najmä pred spaním si zvyknutý na to, že skontroluješ Facebook, Instagram a iné sociálne siete, aby si zistil, čo je nové vo svete. Bez toho to proste nejde, však? Alebo pozeráš horúci filmový hit, prípadne obľúbený seriál a chtiac či nechtiac zaspíš. A to je chyba!

Podľa aktuálnej štúdie, vystavovanie sa modrému svetlu, ktoré vyžarujú mobilné telefóny, tablety, počítače a televízory, zabraňuje študentom (a nielen im) v tom, aby telu dopriali  kvalitný oddych a ukracuje ich o spánok. Dve hodiny predtým, než zaľahneš, by si sa mal škodlivému svetlu oblúkom vyhýbať.

Tí, ktorí majú vo zvyku zaspávať v obkolesení tejto „žiary“ sa ráno cítia ako protagonisti zo seriálu Walking Dead. Alebo ako po opici.

Modré svetlo negatívne ovplyvňuje vnútorné hodiny tvojho tela. Tie ti hovoria, kedy je najvyšší čas ísť spať a kedy vstávať. Tieto cykly sa nazývajú CIRKADIÁNNE RYTMY (dosť odborný pojem, čo ty na to?).

Zo štúdie jasne vyplýva, že predovšetkým modré svetlo narúša prirodzené spánkové cykly tela. Sťažuje zaspávanie a skaza je na svete.

Na základe experimentu, ktorým boli podrobení dobrovoľníci sa zistilo, že tí, ktorí boli vystavení modrému svetlu sa v noci budili častejšie a ich spánok nebol plnohodnotný. Naopak, účastníci vystavovaní obrazovkám, ktoré vyžarovali červené svetlo, týmto problémom až tak netrpeli.

Nemusíš nám ďakovať, sme len a len radi, že sme ti mohli opäť priniesť niečo, čo bude pozitívne ovplyvňovať tvoje výkony v škole.

Zdroj: sciencenewforstudents.com