Si v poslednom ročníku, či už výšky alebo strednej školy? Rád by si vedel, ako vnímajú absolventov firmy a čo si žiadajú tvoji rovesníci? Prinášame ti pár faktov od PRAXUJ aká je situácia za minulý rok. 

Máš hlavu v smútku, že tvoja zábavná a bezstarostná etapa sa končí. Ale práve naopak. Život si pre teba pripravil nové výzvy a prekvapenia. A ty to ber ako pozitívum, nie ako strašiak. Firmy sú čím ďalej otvorenejšie absolventov, lebo dokážu do fungovania spoločnosti priniesť nový vietor. Ponúkni svojmu budúcemu zamestnávateľovi nadhľad a nové nápady. Mladá generácia je naklonená odvážnym riešeniam, je bezstarostná a to niekedy je pre firmu obrovským prínosom. Ale zas nebuď namyslený a nemaj nereálne požiadavky. Vždy si buď vedomý toho, čo dokážeš. Prezentuj svoje schopnosti a čo vieš ponúknuť, ale vnes do svojho prejavu trochu skromnosti. A zamestnávatelia pôjdu z teba do kolien.

Pri rozhodovaní, kde sa zamestnáš daj na svoje preferencie a sny. Budeš začínať ako junior, ale dokážeš sa veľa naučiť. Pamätaj začiatky sú ťažké, môžeš robiť dievča pre všetko. Teraz to môžeš vnímať nefér, ale každý nejako začínal. Do budúcnosti  dokážeš zúročiť každú jednu skúsenosť a za pár rokov budeš niekde úplne inde. Vytrvalosť robí majstrov.

Pre inšpiráciu si pozri príbehy ľudí, ktorí nezaháľali, využili príležitosť a našli si stáž svojich snov.

Zdroj: praxuj.sk

PantaRhei.sk tipy pod stromcek