Prinášame ti ďalšie skvelé triky, vďaka ktorým pôjdeš z každej skúšky so vztýčenou hlavou. Chceš, aby sa nové poznatky na teba doslova prisali? Nevynechaj ani jeden riadok tohto článku.

  1. Vytvor si pravidelné prestávky

Keď mozog pracuje na plné obrátky, musíš si robiť pravidelné študijné prestávky, aby tvoj mozog mohol absorbovať viac informácií. A to nie je všetko, tento trik ti pomôže aj v tom, aby si sa počas štúdia viac motivoval a sústredil.

Po 45 až 50 minútach štúdia si urob krátku prestávku, pretože po tomto období dôjde k narušeniu koncentrácie. Preto nezábudaj na tento zlepšovák.

2. Vytvor si „prenosný“ študijný priestor

Počul si o tom, že uchovávanie informácií sa zlepšuje, keď meníš miesta, na ktorých sa učíš? Siahni po tejto pomôcke a uvidíš, že nielen tvoja izba, ale aj iné priestory ti vyčarujú  v indexe „A“.

3. Nezostávaj hore celú noc pred skúškou

Uisti sa, že máš dostatok času na odpočinok predtým, než zavítaš na skúšku. Keď spíš, mozog absorbuje a spracuje informácie, ktoré si sa dozvedel popri štúdiu. To znamená, že dobrý spánok  ti pomôže spomenúť si na tie prazvláštne matematické vzorce, ktoré potrebuješ vedieť ako soľ.

4. Objavuj nové spôsoby, ako sa učiť

Vyskúšanie nových študijných metód ti môže pomôcť nájsť spôsob, ktorý na teba zaberá. A ak si nájdeš tú správnu, nikto a nič ťa nezastaví.

5. Štúdium v ​​skupinke

Takáto forma štúdia ti môže pomôcť zozbierať nové poznatky a vylepšiť tak tvoje skúsenosti s učením. Ide o akýsi brainstorming. Každý zúčastnený prinesie svoj vlastný zlepšovák, prípadne vysvetlí, ako danému učivu porozumel on. Tento spôsob je skutočne prínosný.

6. Medituj

Meditácia je jednou zo študijných metód, ktoré môžu študentom pomôcť pri sústredení sa na tie obrovské kvantá učiva. Meditácia ti nielenže zlepší koncentráciu, ale tiež pomáha znížiť stres pred skúškou, pretože zlepšuje duševné aj fyzické zdravie.

Zdroj: goconqr.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek