Byť študentom v dnešnej dobe nie je úplne jednoduché, čo sa týka finančnej stránky. Počas štúdia sa nedá vždy naplno brigádovať a výdavkov je viac než dosť. Preto študenti hľadajú miesta, kde všade by sa dalo ušetriť nejaké to euro a mať sa o čosi lepšie. Ak si v podobnej situácii, tak sa pohodlne usaď  a prečítaj si nasledujúcich pár tipov, ako ušetriť počas študentského života.

  1. Jedlo si pripravuj sám

Ak ti peniaze odchádzajú z peňaženky veľmi rýchlo a ty nevieš, kde by mohol byť problém, spýtaj sa sám seba, či sa stravuješ doma alebo v reštauráciách? Pokiaľ sa budeš stravovať doma alebo na internáte a jedlo si budeš pripravovať sám, vyjde ťa to o dosť lacnejšie, ako by si mal neustále navštevovať stravovacie zariadenia.

2. Používaj email a bezplatné aplikácie namiesto telefonovania

Bývaš na internáte ďaleko od domova a potrebuješ sa spojiť so svojou polovičkou, či rodinou? Pokiaľ budeš s nimi neustále volať, nevyjde ťa to lacno. Namiesto toho radšej zvoľ email alebo bezplatné aplikácie, ako sú napríklad Viber, Skype a podobne.

3. Cvič vonku alebo doma

Rád navštevuješ posilňovňu a svoj život si bez cvičenia nevieš predstaviť? Ak chceš ušetriť, choď cvičiť vonku na nejaké workoutové ihrisko a v prípade nepriaznivého počasia si zacvič na svojej izbe. Na internete nájdeš mnoho cvikov, s ktorými si poradíš aj bez špeciálnych strojov.

4. Nevyberaj peniaze z cudzích bankomatov

Banky veľmi radi vyberajú poplatky za vyberanie peňazí z cudzích bankomatov. Preto ak nechceš púšťať peniaze len tak do vetra, vyberaj peniaze len z bankomatu svojej banky.

5. Rob si prehľad svojich výdavkov

Na záver ti prikladáme jednu veľmi jednoduchú a praktickú radu. Zaveď si notes a píš si doňho všetky svoje výdavky aspoň po dobu jedného mesiaca. Takto zistíš, na čo všetko míňaš peniaze a budeš mať o nich väčší prehľad.

Zdroj: collegemagazine.com

PantaRhei.sk tipy pod stromcek