Učíš sa anglický jazyk už niekoľko rokov a i napriek tomu nie si schopný poskladať niekoľko súvislých viet po sebe? Ak je to aj tvoj prípad, tak si prečítaj tento článok, v ktorom ti prezradíme niekoľko tipov, ako sa naučiť anglický jazyk rýchlo.

Kamaráti zo zahraničia

Najjednoduchším spôsobom ako sa naučiť anglicky, je neustále hovoriť touto rečou. Možno si hovoríš, že nemáš financie a ani čas na to, aby si strávil niekoľko mesiacov v Anglicku. To ani nie je nutné. Nájdi si na škole zahraničných kamarátov, s ktorými sa budeš rozprávať po anglicky. Ver mi, určite nejakých nájdeš.

Filmy v angličtine

Koľko filmov či seriálov si pozrieš v priebehu týždňa na intráku? Je to jeden z najlepších spôsobov, ako vyplniť voľný čas, tak prečo túto zábavu nespojiť s niečím užitočným. Pusti si filmy či obľúbený seriál v angličtine, s anglickými titulkami a po nejakom čase sa na teba určite niečo nalepí.

Pesničky v angličtine

Hudbu počúvaš takmer každý deň. Zamyslel si sa však niekedy aj nad textom? Skús si preložiť text svojej obľúbenej pesničky do slovenčiny. Pesnička ti bude dávať väčší zmysel a keď si ju začneš najbližšie spievať, budeš vedieť o čom to je.

Navštevuj zahraničné weby

Hľadáš nejaký článok, alebo potrebuješ získať nejaké informácie? Nehľadaj len na slovenských weboch, ale zavítaj aj na tie zahraničné. Možno nebudeš hneď všetkému rozumieť, no vždy si to môžeš preložiť a naučiť sa nejaké nové frázy či slovíčka.

Vycestuj do zahraničia

Vycestovanie do zahraničia je veľmi cennou skúsenosťou a skvelou príležitosťou naučiť sa cudzí jazyk. Ako študent môžeš vycestovať v rámci program Erasmus alebo na letnú brigádu. Preto neváhaj a určite to využi, lebo kedy inokedy budeš mať viac času na cestovanie, ak nie teraz.

Zdroj: tvoja múdra redakcia

PantaRhei.sk tipy pod stromcek