Nájdu sa ľudia, ktorých dlhý pobyt medzi štyrmi stenami priam dusí a zo všetkých síl túžia uniknúť medzi ľudí. Potom sú tu takí, pre ktorých je termín karanténa len sofistikovanejším označením pre bežný deň. Nasledujúci zoznam seriálov prinášame pre ľudí z oboch skupín. Urýchlia tok času v karanténe a pri ich sledovaní prídeš na iné myšlienky.

Dobré miesto

Dobré miesto je v seriáli Dobré miesto synonymom pre nebo, a dostať sa doň je umožnené len tým najlepším z najlepších. No čo ak… Utvoriť si názor na to, či hlavná hrdinka seriálu, čerstvo zosnulá Eleanor skutočne patrí do dobrého miesta, si už musíš sám. Pokiaľ trpezlivosť nie je tvojou silnou stránkou a zakaždým sa pred rozpozeraním seriálu ošívaš, lebo sa bojíš, že pri ňom neobsedíš až dokonca, máme pre teba skvelé správy. Všetky epizódy seriálu Dobré miesto zmákneš za 20 hodín.

Povedz, kto ťa zabil

Seriál z prelomu rokov 2007-2008 definitívne stojí za povšimnutie. Hlavný mužský hrdina Ned sa v 22 epizódach pokúsi so svojou mystickou schopnosťou privádzať dotykom mŕtvych k životu (zavše iba na 60 sekúnd, po ktorých zahynie niekto iný) dopomôcť súkromnému detektívovi na stope vrahov. Prebúdza zavraždené obete, aby z nich vymámil informácie. Okrem prebúdzania života ho však môže i brať. Po jeho ďalšom dotyku už zostávajú obete mŕtve nadobro.

Zločin

Seriál nakrútený podľa dánskeho originálu Forbrydelsen ťa uhranie svojou temnou, ako stuha sa odvíjajúcou atmosférou a starostlivo dávkovaným napätím. Od ostatných seriálov z kategórie krimi sa líši tým, že jednotlivé časti sú prepojené viac než len na charakterovej úrovni. Spája ich vražda. Vražda tínedžerky Rosie. Je možné, že korene strašného zločinu siahajú až na vysoké politické stoličky. Dokáže dvojica detektívov objednávateľa vraždy odhaliť?

Outsider

Na prelúskanie tohto krimiseriálu ti postačí jeden víkend. Zaručene to však bude ten najhorší víkend v tvojom živote. Hovorí ti niečo meno Stephen King? Jedná sa o majstra hororu, a práve na základe jeho knižnej predlohy vznikol seriál Outsider. Za vraha 11-ročného chlapčeka je označený bezúhonný a priateľský muž zo susedstva. Je na tebe, aby si seriálovým vyšetrovateľom dopomohol preukázať jeho vinu. Alebo majú nesprávneho?

Sex Education

Ďalší seriál, ktorý je zahodno spomenúť, je z dielne Netflixu. Má už dve série a môžeme očakávať ďalšiu. Seriál sleduje príbeh mladého chlapca, odborníka na sex, ktorému sa však akosi príliš dlho žiaden nedarilo dosiahnuť. Epizódy sú napechované zábavou, ľahkou erotikou a typickými problémami mladej generácie, akými sú randenie, škola a kamaráti.

Zdroj: csfd.cz

PantaRhei.sk tipy pod stromcek